Γιάννης Παπαγιαννόπουλος 27-11-2021

ΠΟΣΕΙΔΩΝ- ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ 28-35

Ηχηρό χαστούκι για την ομάδα του Ποσειδώνα μέσα στο κλειστό γυμναστήριο Γεώργιος Γαλανόπουλος από τα πιτσιρίκια της Ακαδημίας Πατρών. Ένα σκορ που δεν σηκώνει την παραμικρή δικαιολογία για την άνετη νίκη που πήρε η ομάδα της Πάτρας.

Ο Ποσειδώνας άντεξε μόνο τα πρώτα 10 λεπτά καθώς έκλεισε το δεκάλεπτο με 6-4. Από εκεί και μετά κυνηγούσε το σκορ που ήταν στην ψαλίδα των τριών γκολ. Έτσι έκλεισε το ημίχρονο με 14-17.

Στην επανάληψη κυνήγησε το σκορ και πλησίασε στο γκολ αλλά το τελευταίο τέταρτο ήταν μαρτυρικό για την ομάδα του Ποσειδώνα. Η ψαλίδα μεγάλωνε και έκλεισε ο αγώνας με την μέγιστη διαφορά των 7 γκολ. 28-35. Δεν μπορώ να πω κάτι για την ομάδα μας γιατί τα είπε καλύτερα ο προπονητής της Ακαδημίας Πατρών κ Γιάννης Παπαγιαννόπουλος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ. [Χατζηκωνσταντίνου Κων] Αικατερίνης 5, Φίλης , Τυφτικίδης 4, Καραβάς, Χατζηγιάννης, Χαραλαμπάκης, Δώδας, Τσιέλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Νικ 2, Χατζηκωνσταντίνου Αθ 7, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 4, Ρουμελιώτης 6, Πολυχρονάτος, Φίλης Κων ,Μπαλασινός.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ [Παπαγιαννόπουλος Γιάννης] Πάντος 4, Τρίγγος, Παπαγιαννόπουλος Χαρ 5,Παπαγιαννόπουλος Αλέξιος 6, Γεωργίου 6,Παπαδημητρόπουλος Γ, Ρουσσόπουλος Γ 3, Παπακωστόπουλος, Τόμοβιτς 6, Τσάμης, Σμυρνιώτης, Γιαννόπουλος, Μπεκιάρης, Ευθυμίου, Αγγελακόπουλος, Κολλύρης  5

Σκορ ανά 5 λεπτό 2-1,6-4, 7-9, 10-13, 13-15, 14-17 ημίχρονο.

17-18, 19-20, 20-23, 24-29, 26-32, 28-35 τελικό σκορ.

Πέναλτι 3-0. 3-3

Δίλεπτα 3-5.Κόκκινη [3 δίλεπτα Πάντος]