Ποσειδώνας – Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων 26-24

Για την δεύτερη αγωνιστική Χάντμπολ της Α2 σήμερα ο Ποσειδώνας Λουτρακίου αντιμετώπισε την ομάδα Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων. Ήταν ένα παιγνίδι χωρίς φιλάθλους αν και αυτό έχει λίγη σημασία μιας και η ομάδα είναι μαθημένη να παίζει σχεδόν μόνη της και προ κορώνα ιού εποχή. Μετρημένοι στα δάχτυλα οι πιστοί φίλοι της ομάδας που χαίρονται να την βλέπουν να αγωνίζεται ανεξαρτήτου αποτελέσματος. Οι δυο ομάδες στην πρεμιέρα ξεκίνησαν με παιγνίδια εκτός έδρας και γνώρισαν και οι δυο την ήττα.

Το παιγνίδι αν και φάνηκε στην αρχή πως θα ήταν ένα ευχάριστο απόγευμα για τον Ποσειδώνα στο δεύτερο μέρος ήρθαν τα πάνω κάτω. Θαρρείς πως μπήκε άλλη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο  και κατάφερε όχι να ισοφαρίσει το σκορ από 13-9 στο ημίχρονο αλλά να περάσει και μπροστά στο σκορ. Με δυνατή άμυνα 6-0 δεν άφηνε περιθώρια στην ομάδα του Ποσειδώνα να σκοράρει. Κατάφερε να κρατήσει χωρίς γκολ τον Ποσειδώνα για 8,30 λεπτά από την έναρξη του δεύτερου ημίχρονου. Μετά το 20ο  γκολ σχεδόν σε κάθε επίθεση ομάδας σημειωνόταν και τέρμα, με αποτέλεσμα να μη μπορεί κάποιος να προβλέψει τον νικητή. Την νίκη την κατέκτησε ο Ποσειδώνας εκμεταλλευόμενος τις λεπτομέρειες που έκριναν και τον παιγνίδι. Χαρακτηριστικό είναι και η παραδοχή των διαιτητών πως παίχτηκε ένα πολύ καλό παιγνίδι που μπορούσαν να το είχαν κερδίσει και οι δυο ομάδες.

Τα πεντάλεπτα 2-1  5-1  7-3  9-5  11-6  13-9 ημίχρονο.

13-13  15-15  18-17  21-20  22-22  26-24 τελικό σκορ

ΠΟΣΕΙΔΩΝ [Χ’’ΚΩΝ/ΝΟΥ] ΚΑΡΑΒΑΣ, ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 6, ΓΚΙΚΑΣ 1, ΚΑΠΗΣ ΤΥΦΤΙΚΙΔΗΣ 1, ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ, ΤΕΡΖΗΣ, ΔΩΔΑΣ, ΤΣΙΕΛΟΣ, ΧΑΤΟΥΠΗΣ, Χ΄΄ΚΩΝ/ΝΟΥ Ν 1, Χ΄΄ΚΩΝ/ΝΟΥ ΑΘ 7, ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ 8, ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 2

ΛΕΩΝΙΔΑΣ [ΚΟΤΕΛΙΔΑΣ] ΣΑΚΑΛΟΓΛΟΥ, ΚΟΥΣΚΟΥΛΙΑΝΟΣ 4, ΜΕΛΙΣΣΗΣ 3, ΠΑΡΑΣΧΗΣ 1, ΤΣΑΓΚΟΥΛΗΣ 5, ΜΟΥΛΙΑΤΟΣ 3, ΔΗΜΟΥΛΙΝΟΣ, ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ, ΤΣΕΛΟΣ 1, ΜΑΓΚΟΣ, ΓΚΙΚΑΣ, ΘΑΝΟΣ 2, ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ, ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ 3, ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ 2, ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ