Ποσειδών- Αθηναϊκός 21-18

Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και σαν το ντέρμπι των αδυνάτων το σημερινό παιγνίδι ανάμεσα στον Ποσειδώνα Λουτρακίου και τον Αθηναϊκό Βύρωνα. Περίπου της ιδίας δυναμικότητας οι δυο ομάδες πάλεψαν γκολ με γκολ μέχρι το τελευταίο 3λεπτο.
Με  τον Αθηναϊκό να μην παρατά το παιγνίδι αλλά να παλεύει με ηρωισμό και πολύ τρέξιμο για να πάρει ότι καλύτερο θα μπορούσε από αυτή την αναμέτρηση.
Ένα πέναλτι 1,30 λεπτό πριν το τέλος έκανε το ματς να παραταθεί για ένα 6λεπτο σε διαβουλεύσεις  από διαιτητές και προπονητές. Σ΄ αυτό το σημείο ο αθλητής και τερματοφύλακας του Αθηναϊκού  Μαγκαφουράκης ανέβασε άλλο ένα επίπεδο τον αθλητισμό. Παραδέχτηκε πως ήταν γκολ η μπάλα άλλωστε φαίνεται και στο βίντεο, που το χρησιμοποίησα σαν Var [χαχα] δείχνοντας στον Α΄ διαιτητή κ Αβράμη και δείχνει να αποκρούει με το πόδι να χτυπά στο δοκάρι και να μπαίνει γκολ αλλά ταυτόχρονα να περνά κάτω από τα δίχτυα και να ξεγελάσει τους διαιτητές και να δείξουν συνέχεια στο παιγνίδι. Στον αιφνιδιασμό ο Αθηναϊκός πέτυχε γκολ αλλά οι διαμαρτυρίες των παικτών του
Ποσειδώνα και η παραδοχή του τερματοφύλακα πως ήταν γκολ, έφερε την αναστάτωση.
Εκεί έγινε ένσταση από την ομάδα του Αθηναϊκού.
-Στο 58,30 μετά από απόκρουση πέναλτι σε βάρος του Αθηναϊκού το παιγνίδι συνεχίστηκε και πέτυχε τέρμα ο Αθηναϊκός και το σκορ διαμορφώθηκε 20-18. Με βάση μαρτυρία του τ/φ του Αθηναϊκού ότι στην εκτέλεση πέναλτι είχε επιτευχθεί τέρμα χωρίς να έχει  γνώση  ο διαιτητής. Αποφάσισαν να ακυρωθεί το γκολ του Αθηναϊκού, να επικυρωθεί το γκολ του Ποσειδώνα.
Ακολούθως οι διαιτητές απάντησαν.
Σε απάντηση του Αθηναϊκού οι διαιτητές έχουν να πουν στο 58,30 περίπου δόθηκε πέναλτι υπέρ του Ποσειδώνα. Ο τ/φ αποκρούει το πέναλτι και η μπάλα μπήκε στα δίχτυα και βγήκε άουτ. Στη συνέχεια της φάσης ο Αθηναϊκός με αιφνιδιασμό από πάσα του τ/φ σε παίκτη του και δημιούργησε γκολ. Οι διαιτητές πήραν αμέσως τάιμ άουτ και ύστερα από σύσκεψη κατακύρωσαν το πέναλτι υπέρ του Ποσειδώνα και διορθώθηκε το σκορ [εννοούν του φωτεινού πίνακα]. Το πιστοποίησε και ο τερματοφύλακας του Αθηναϊκού μετά το γκολ του Αθηναϊκού. Μετά το γκολ του  Αθηναϊκού δεν δόθηκε εναρκτήρια ρίψη και σωστά δεν μέτρησε. Σωστά   ακυρώθηκε το γκολ του Αθηναϊκού  σύμφωνα με τον κανονισμό διαιτησίας άρθρο 12 παράγραφος 2 έπρεπε να προηγηθεί εναρκτήρια ρίψη υπέρ του Αθηναϊκού[σέντρα].