Ποσειδών Λουτρακίου- Ηλυσιακός 29-23

Νίκη για την ομάδα του Ποσειδώνα με 29-23 σήμερα, επί του ουραγού Ηλυσιακού, που τον βύθισε ακόμα περισσότερο και ίσως είναι η ομάδα που θα ακολουθήσει τον Νηρέα στην Β΄
κατηγορία. Χωρίς να παρουσιάσει κάτι ιδιαίτερο η ομάδα μας, έφτασε όχι και με μεγάλη ευκολία στην επικράτηση παρά τη διαφορά των 6 τερμάτων. Μαχητικός ο Ηλυσιακός δεν άφηνε τη διαφορά να μεγαλώνει στο α΄ ημίχρονο και ακολουθούσε κατά πόδας στο σκορ. Προς το τέλος του αγώνα εκεί μάλλον τελείωσαν τα ψυχικά αποθέματα των φιλοξενουμένων και έτσι άνοιξε η ψαλίδα στα 6 τέρματα. Για άλλη μια φορά η πρώτη αλλαγή έγινε στο 41΄πράγμα που δείχνει πως το πρόβλημα του πάγκου θα μας στοιχίσει στο μέλλον. Θα μου πείτε δεν πάμε για άνοδο αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πρόβλημα. Το γκολ της ημέρας πέτυχε σήμερα ο εορτάζων Γρηγόρης Αικατερίνης γύρω στο 55΄. Ένα γκολ που θύμισε το γκολ του Πέρρου στον Δούκα στο Δαϊς. Φαίνεται πως υπήρξε καλός μαθητής [στην αντιγραφή] ο Γρηγόρης.

Πεντάλεπτα 2-3, 5-3, 5-4, 5-5, 9-7, 11-9 ημίχρονο. 14-11, 16-13, 19-16, 22-19, 26-21, 29-23 τελικό.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ [Χ΄΄κων/νου Κων.] Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 6, Γκίκας, Καραβάς, Ζέρβας, Χριστόπουλος 3, Τσιέλος, Χατούπης, Χ΄΄κων/νου Ν. 3, Δημητρόπουλος 3, Χ΄΄κων/νου Αθ. 2, Παλαιολόγος, Vascon 6, Ρουμελιώτης 6.